Agenti s teplou vodou / Česká klasika a spontánní soutěž / Inventura / PFDošlápla si na mě cenzura shora a prý v zájmu zachování bezpečnosti a neohrožení dalších misí mi seškrtala všechny rádoby vtipné pasáže, takže mi tu zůstalo jen suché bilancování. Zdravím vás už zase z Číny a píšu “odznova”.


Agenti s teplou vodou / Česká klasika a spontánní soutěž / Inventura / PF


Vánoční maraton v českých zemích včetně složení všech školních zkoušek, nadělování dárků od Ježíška, rodinných a přátelských návštěv, věnečku v tanečních, vánočního výletu, lukostřeleckých závodů i tradičního Silvestra máme úspěšně za sebou. Vše jsme zvládli přesně dle napěchovaného rozvrhu a dokonce pohodově mimo veškerá má očekávání. Po příjemné české hektice jsme se teda po měsíci ocitli zpět právě uprostřed deštivého šanghajského ledna. Přesun proběhl hladce, za což jsem vděčná, a navíc jsem nadšená, protože tentokrát nás ani žádné byrokratické rozčarování hned po příletu na Pudong nezasáhlo. 

Uff, dokonce všech pět našich naditých kufrů za pečlivého dozoru čínské kontrolní složky prošlo scannerem zcela nepovšimnuto a tím pádem jsme úspěšně provezli odhadem tak třicet kilogramů potravin, jupíí! Neztratily jsme ani jednu marlenku ani celery převlečené za vánoční dárek. Je vám každýmu jasný, že má radost byla obrovská, že jo? 

Jat lag nedžetleg, celá natěšená jsem se hned druhý den pustila do svíčkové, která ač prostě není jako od karlínské babičky, se té její podle našeho malého velkého gurmána pomalu blíží … Ještě mám trochu zapracovat na barvě a konzistenci … no a chuť je taky jiná :-D
Tak mě teď napadlo, co kdybych vypsala SOUTĚŽ pro všechny kuchařky a kuchaře o ten pravý “hospodský” svíčkový recept? Jasně! První vydařený vyhrává. Pište zprávy s návody, odměna vás nemine, na mražáku mám zeleninové ingredience ještě tak na dva tři pokusy, takže neváhejte! Další čerstvá zásilka z Evropy dorazí nejdříve v březnu. Nezávislým spravedlivým porotcem bude samozřejmě znalec Kuba, nezapomeňte připsat i své tajné vychytávky, ať neohrozím vaše vítězství neboli prosím blbuvzdorně :-D  A pokud se nám to vážně podaří, k vašim fotkám s díky a vděčností přibalím i dárek jako překvapení!

Když už jsme u odměn … po trojím vietnamském putování jsme v listopadu stále váhali, co dál a nakonec jsme v prosinci vybrali Bangkok a východní pobřeží Thajska, což jste bohužel nikdo netipoval, ale třeba Barma i Bali byly mezi horkými favority! Tam třeba příště …

Loňský rok byl na můj vkus nezvykle bohatý na cesty a výlety. Krom již zmiňovaného středního a jižního Vietnamu, jsme zavítali do Hongkongu a Macaa, čínského Guilinu, Itálie, Pekingu, Krumlova a Budějic. K tomu nutno připočíst spoustu foto procházek a občas i pořizování portrétů. Došlo i na budoár, abych úplně nevyšla ze cviku. Takže je hned zjevný, že vybrat pro ohlédnutí každý měsíc jen jednu dvě .. tři fotky nebyl vůbec snadný úkol a vznikl z toho takovýto rozmanitý nesourodý mišunk. Taková moje malá sbírka vzácných chvil a příběhů ...

Plány na letošek taky nepokulhávají. Podle všeho budu asi muset hodně vystupovat ze své zóny bezpečí a pohodlí v Českém Ráji, ale čas běží a my máme před sebou už jen jeden rok v Asii … Všimli jste si té proměny? Né, ještě jeden celý rok!
Jak postupně Čínu a její historii objevuju, nacházím další a další místa, která rozhodně stojí aspoň za letmou návštěvu. A tak jsem zvědavá, co se nám tam vlastně vejde … Necháme se překvapit.

Přeji vám, aby váš rok 2019 byl plný krásných okamžiků, štěstí a zdraví! Mějte se prima :-D

Vaše M.

 Autor: Martina Vlasáková
Odkaz:


01

IMG_8225

01c

02

02a

03a

04

05a

05b

05c

05e

05g

06

06b

06c

06d

06e

06f

06FF

06g

06h

07a

07b

07c

08

08a

09

10

F51B0790cb

11a

12a

12d