Asijský deníček: JAK NA VÍKENDOVÉ VÝLETY?Začínám mít uspokojivý pocit, že se z nás postupně stávají zodpovědní turisté, kteří se na cestu aktivně připravují. Nikoli až po návratu, jak tomu bylo dřív, ale ještě před výjezdem prostuduji všechny průvodce! Na Hongkong to byly tři tištěné a spousta internetových odkazů. Stejně ale nakonec vždycky něco zajímavého přehlédnu a až při psaní zápisků, zjistím, že tam zůstala místa, kvůli kterým by stálo zato se v budoucnu vrátit. Mohlo by to vypadat, že to snad dělám naschvál? Takže si teď zkusím sesumírovat pro příště jakýsi pracovní postup pro tyto nabité poznávací prodloužené víkendy … Na rozkoukávání tam totiž není čas!

Asijský deníček: JAK NA VÍKENDOVÉ VÝLETY?1.  Letenky po Asii zařizuje manžel přes CTrip.

2.  Hotel vybereme přes booking.com nebo na doporučení.

3.  Zbývá vyřešit transport z letiště. Aspoň nápovědu vždy získáme v hotelu. Většinou na pokoj dorážíme kolem půlnoci.

4.  Nastudovat průvodce. Zajímavé kapitoly nafotit do mobilu a vytvořit složku, např. HK. Tahat s sebou celý den bichli i foťák je nepraktické.

5.  Vyzpovídat známé, co už tam byli. V tomto pořadí, protože už pak trochu vím, o čem je řeč.

6.  Pasy, víza, pojištění je samozřejmost. Stejně jako to, že vše máme neustále uložené v mobilech ve speciálním albu. Tohle je vůbec šikovný zvyk, který jsem si vybudovala až v Číně. Papírky a mapy totiž zapomínám a ztrácím daleko častěji než telefon.

7.  Zabalit a vyrazit. Každý má jen tolik, co unese. Co neuneseme, dáme tatínkovi, který má nejmíň věcí a největší baťoh. Jídlo nebrat, stejně všechno sníme dřív než tam dojedem.

8.  Ráno v hotelu, se spoustou kusých informací, zamíříme za pověřeným pracovníkem recepce. Zjistíme kam a jak se vlastně vydat …


No nic, příště bych mohla zkusit vyrobit excellovou tabulku s harmonogramem!

Asie nedostatkem lokací, kam se podívat, netrpí, takže vybrat další cíl nebude problém :-DAutor: Martina Vlasáková
Odkaz:


IMG_1710