Používáte zastaralý prohlížeč. Pro bezpečnější a rychlejší prohlížeč, aktualizujte zdarma ještě dnes.

Asijský deníček: VIETNAM II. - POSLEDNÍ STRÁNKA -9- (skoro 2 minutky)Poznat, že se blíží - vietnamský Nový rok - největší svátky v zemi, bylo jednoduché. Na cestách je celý Vietnam i ten žijící v zahraničí, vše je dražší, často vyprodané, mnohé obchody a restaurace zavřené. Státní vlajky se třepotají před každým domem, prostě všude ... v každém obydlí, obchodě i v každé garáži stojí nazdobená mandarinka nebo tradiční zlatavý keř ochna, svátečně odění lidé spěchají na skútrech, třeba Intercontinental je dva týdny beznadějně rezervovaný i na oběd, kupují se nafukovací balónky všech tvarů, přičemž letos samozřejmě všem vládnou psi.
Asijský deníček: VIETNAM II. - POSLEDNÍ STRÁNKA -9- (skoro 2 minutky)


Typickým novoročním jídlem je čtvercový “koláč” zabalený v banánových listech plněný mimojiné rýží, fazolemi a vepřovým. Odvahu k ochutnání varianty ze supermarketu jsem nenašla, přestože prý tento pokrm vydrží i měsíc bez lednice.

A co se píše o cestování během svátků TET v našem průvodci? Červeně JEN TO NE! Ještěže seznam zapovězených činností byl až na poslední straně, a na tu jsem se dostala až teď po návratu. Ale mnichů jsme se nedotýkali!

Batůžková eskapáda byla úspěšně završena až několik dnů po návratu do Šanghaje. Kuba si svůj tlumok v Hanoji slavnostně přebral od manažerky restaurace. Vše bylo na svém místě, jenže ouha … Chybí sluchátka od Ježíška! 

Na slzy nebyl čas. Následovala čilá korespondence s bezpečnostní složkou letiště, která měla zapomenuté zavazadlo původně jen donést do Ztrát a nálezů. Jaká to byla sluchátka? Jak vypadala? Bezdrátová? Jaká značka? Jestli by nám nemohli poslat jiná, co mají na skladě? Klidně by přidali i jedny navíc, když jsou trochu starší? Asi bychom nad nimi dávno mávli rukou, ale Caroline se nevzdává … Vytáhla ostré drápky a pádné argumenty a sluchátka už na nás čekají v bezpečí Ha Longu. 

Jéje, vypadá to, že do Vietnamu budeme muset ještě jednou :-)


Autor: Martina Vlasáková

Chcete se dozvědět o přidání nových článků co nejdříve?
Sledujte mě na sociálních sítích:

mCollageNa Sirku2