Používáte zastaralý prohlížeč. Pro bezpečnější a rychlejší prohlížeč, aktualizujte zdarma ještě dnes.

Asijský deníček: SLENĚNÝ MOST s Velkým kaňonem a jezero BAOFENG 3/5Dnešní zážitky jsme si mohli odpustit, ale zase bychom nepoznali na vlastní kůži pravé čínské sightseeing a přišli o spoustu legrace a scén. Jak říkají dopravní značky: Glass Bridge a Grand Canyon je Scenic Area a my dodáváme - několikanásobná … Následuje zkrácená verze vyprávění tatínka:
Asijský deníček: SLENĚNÝ MOST s Velkým kaňonem a jezero BAOFENG  3/5

 

První scéna se odehrála ještě v hotelu, když maminka přiběhla ze snídaně na pokoj celá vyděšená s informací, že za čtyřicet minut máme být u Mostu, a uviděla tatínka v nedbalkách, jak právě vylezl z postele. Následovala scéna urychleného pakování, kdy jsme naštěstí nezapomněli pasy. Další scéna proběhla v rámci řízení vozu, kdy nám bylo naším skvělým animátorem doporučeno, abychom hodinovou jízdu stihli za půl. Což se nám nepříliš povedlo a ani se nám to nezdálo jako dobrý nápad. 

Když jsme se dobrali ke vchodu, naše dvacetiminutové zpoždění nikdo neřešil. Postávání ve frontě se opět neobešlo bez scény. Ještě před nástupem před kontrolní složku maminka urychleně začala balit svůj foťák do brašny a brašnu do baťohu, s výkřikem “Kamera tam nesmí!” Snažení to bylo vcelku zbytečné. Prošli jsme skenovací kontrolou a zcela nečekaně nám sebrali dron i kameru. Maminčiny sliby, že na sklo stejně nepoleze, protože se bojí výšek, strážnici neobměkčily. Tatínek byl vyslán, aby to vyřídil na druhé straně, a tak jsem se vydal vstříc vstupenkám … 

Přišel jsem k pokladně poprvé a po telefonické dohodě s naším snaživým ilustrátorem zjistil, že musím mít pasy. Vracím se pro pasy. 
Kasa byla od kontroly umístěna asi tři sta metrů. Kubíček se nabídl, že napodruhé mě doprovodí, a zajistil mi tak nutnou psychickou oporu. Slečna s panem moderátorem na telefonu se neustále domlouvali, že na ten most teda nepůjde nikdo, že sestoupíme jen do údolí. Paní pak řekla, že je to škoda, že máme objednané lístky, a že půjdeme na most, vrátíme se pro foťák a půjdeme do parku. Aparátoš to odsouhlasil a tak jsme zaplatili vstup na most i do kaňonu pro čtyři osoby.
S lístky a pasy jsme se vraceli se nazpátek. Zhruba ve dvou třetinách cesty “semsišim”, že mám pouze tři papírky! Vystresován jsem stál spolu s Kubíčkem opět před mladou paní, už potřetí, která nám doporučila, abychom si přečetli, že na jednom lístku je napsáno - pro dvě osoby. Už zcela vyšťaveni jsme se konečně dostali na startovní čáru a jali se mamince vysvětlovat, že fotit se nebude.

Kontrolou projdeme bez zádrhelu. Tady na tomto místě nám na oplátku za naši veselou historku maminka užasle vylíčila, jaká scéna se tu odehrála před chvílí. Čínská žena strašlivě ječela asi deset minut na celý kontrolní sbor a celou čekající halu. Nakonec přišel vedoucí a poté, co schytal sérii nadávek, v ústraní pravděpodobně vyhrál a odeslal nakvašenou paní zpět i s batohem. 

Hádám, že viditelná informace o zákazech už při rezervaci lístků na webu by ušetřila mnoha lidem na obou frontách nervy a čas!

My také vše odložili a zamkli do k tomu určené hájtek budky s tím, že se vrátíme, až vyřídíme most. Vyřízeni jsme byli už teď. O chvilku později nám bylo jasné, že idea to byla fakt velká, a že strážci ani pokladní ani animátoš zřejmě v areálu nikdy nebyli. Když totiž člověk vylezl ven, zjistil, že aby se dostal do údolí, musí přes most a pak výtahy dolů. Tolik ke geniálnímu plánu!

Ve dvanáct nulanula odevzdaně stojíme před mostem, a když už jsme tady, tak tam teda půjdem. Ale upřímně, žádný wow se nám nekonalo. A tak jsme došli aspoň do poloviny nejvyššího skleněného mostu na světě, tam krátce pobyli, vyfotili pár mobilovek a šli nazpátek. Kaňon jsme oželeli, jsme rozmazleni výhledy předchozích dnů.

Na zpáteční cestě jsme se projeli parníkem po jezeru Baofeng - docela pěkné, ovšem na avatarské Prachovky to nemá.

Alespoň podvečerní skupinové portréty mrňavých domorodců před naším pokojem mamince spolehlivě zvedly náladu … stejně tak i soumrak u bazénu.

Náš nedocenitelný ilustrátor, moderátor, navigátor a také kuchař v jedné osobě nám uvařil večeři. Prosíme hlavně né pálivé! :-D


Autor: Martina Vlasáková

Chcete se dozvědět o přidání nových článků co nejdříve?
Sledujte mě na sociálních sítích:

IMG_0466

IMG_0502

IMG_0512

IMG_0549

IMG_0559

K1N4A9121

K1N4A9218

K1N4A9363

K1N4A9364

K1N4A9365

K1N4A9413

K1N4A9420

K1N4A9423

K1N4A9430

K1N4A9436

K1N4A9442

K1N4A9447

K1N4A9451

K1N4A9459

K1N4A9477

K1N4A9494

IMG_0648