Používáte zastaralý prohlížeč. Pro bezpečnější a rychlejší prohlížeč, aktualizujte zdarma ještě dnes.

Fotografické studio Martina Vlasáková

Sídlo firmy a ateliéru:
V Končinách 685
294 04 Dolní Bousov

IČ 48941115
IČP 1002458960

Fotografické práce
Živnostenský list zapsán na Magistrátu města Mladá Boleslav, odbor Obecní živnostenský úřad dne 5.11.2008, č.j. ObŽÚ/U11948/2008/MH.
Číslo účtu: 107-422360217/0100 • I. Poskytované služby
  Portrétní, svatební a reportážní fotografie. Působím a fotografuji dle potřeby zejména v ČR a ve zbytku světa. Objednáním služeb potvrzujete, že jste se seznámili s mým fotografickým stylem a s těmito obchodními podmínkami.

 • II. Objednávka
  Objednávku lze učinit telefonicky na čísle +420 604 230 597, e-mailem na adrese vlasakovam@seznam.cz, případně zprávou přes Facebook.
  Dohodneme se na přesném termínu, čase, místu, typu a stylu fotografování.
  Cena může být dle dohody stanovena předem (pokud máte přesný rozpočet) nebo až po fotografování na základě počtu vybraných fotografií a Vámi požadované postprodukce.

  Pokud se objednaného fotografování nemůžete z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, kontaktujte mě, prosím, co nejdříve - Váš termín můžeme bez problémů přesunout.

  U nestandardních zakázek, nedostaví-li se klient v dohodnutý den focení, mám nárok na úhradu 100 % všech svých nákladů (např. na vizážistku, hair-stylistku, na speciální rekvizity, kostýmy apod. včetně případného zpátečního cestovného, které v tomto případě činí 14 Kč/km).

 • III. Platba
  Aktuální ceny jednotlivých typů fotografování jsou detailně uvedeny v Ceníku na www.foto-vlasakova.cz. Cena je splatná dle dohody v den focení nebo při předání hotové zakázky.
  V případě nestandardní zakázky Vám písemně zašlu individuální kalkulaci „na míru“.

  U některých focení (např. Boudoir, svatby) může být vyžadován rezervační poplatek, který se odečítá z konečné ceny. Objednávka je tedy platná až po zaplacení rezervačního poplatku v hotovosti nebo převodem na účet.

  U svatebního fotografování je doplatek ceny splatný při předání hotové zakázky.
  U Boudoir je doplatek splatný v den fotografování.

  V případě, že dojde ke zrušení objednávky z mé strany, jsem povinna vrátit objednateli veškeré obdržené zálohy a to nejpozději do 7 dnů od oznámení o zrušení objednávky. Zároveň předám doporučení a kontakt na jiné fotografy.
  V případě zrušení objednávky ze strany objednavatele rezervační poplatek propadá. Pokud se podaří uvolněný termín obsadit, zálohu vrátím.

 • IV. Výběr fotografií
  Vybrat fotografie k úpravě je možné ihned po focení na mém pracovním počítači (nutno dohodnout předem) nebo si pro tento společný výběr domluvíme další termín. Dále Vám mohu zaslat náhledovou galerii, ze které si požadované záběry vyberete sami. Poslední možností je nechat výběr na mně. O způsobu výběru záběrů se domluvíme nejpozději po skončení fotografování.

  Náhledy fotografií z galerie není dovoleno kdekoli zveřejňovat a dále je upravovat dle autorského zákona č. 121/2000 sb. Jsou určeny pouze pro výběr fotografií k postprodukci. Prosím, respektujte toto upozornění, nezveřejňujte je na sociálních sítích a vyčkejte na konečnou podobu vašich snímků.

 • V. Postprodukce
  Všechny portrétní fotografie mají v ceně zahrnuty základní grafické úpravy (ořez, úprava barevnosti a expozice) a detailní retuš (úprava pleti, redukce nežádoucích odlesků, modřin, vyčistění pozadí, případně oblečení, atd.).

  Fotografie reportážního stylu mají v ceně zahrnuty pouze základní grafické úpravy. V případě, že požadujete i pro tento druh fotografování retuš, je účtována po dohodě dle časové náročnosti - 500 Kč/h.

  Rozsáhlejší a časově náročnější postprodukci řešíme individuálně dle přání klienta. Účtována je sazbou 500 Kč/h.

 • VI. Dokončení zakázky
  Fotografie jsou odevzdávány v dohodnutém termínu - obvykle 4-8 týdnů. Tato doba může být z kapacitních důvodů prodloužena – oznámím Vám před objednáním termínu focení.
  Fotografie obdržíte v elektronické podobě ve formátu JPG / TIFF v plném rozlišení v barevné verzi na dvd (černobílé a sépiové verze dle dohody).
  Při nedodržení závazného dodacího termínu Vám bude poskytnuta sleva 10 % na fotografické práce.

  Expresní dodání zakázky do 3 dnů od výběru fotografií lze po dohodě realizovat za příplatek 2000 Kč.

  Zakázku je možné si vyzvednout v domluveném termínu v ateliéru nebo ji mohu zaslat poštou. Jednotné poštovné je 50 Kč, v případě rozměrnějších zásilek nebo zásilky mimo ČR bude účtováno poštovné podle platného ceníku České pošty.
  Elektronické soubory lze zaslat také přes www.úschovna.cz.
  Jiný způsob předání dle dohody.

  Realizované zakázky (elektronické soubory) uchovávám maximálně po dobu 1 roku, proto si je pečlivě zálohujte (datové nosiče mají omezenou životnost danou výrobcem).

  Tisk fotografií mohu zprostředkovat v profesionálním fotolabu. Ceny dle fotolabu plus manipulační poplatek 250 Kč.

 • VII. Reklamace
  Pokud si klient objedná služby vizážistky nebo hair-stylistky je nutné, aby ihned vyjádřil svůj názor na odvedenou práci, pozdější reklamace není možná.
  Spokojený zákazník je mou prioritou. Reklamace budeme řešit k Vaší spokojenosti.

 • VIII. Dárkové poukazy
  Dárkové poukazy lze objednat ve Vámi zvolené hodnotě. Platnost zaplacených dárkových poukazů je neomezená. Termíny objednání se řídí aktuálním naplněním mého diáře.
  Poukaz je možné vyzvednout osobně, zaslat e-mailem nebo poštou po předcházející platbě na účet. Je přenosný.

 • IX. Autorská práva
  Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí byt použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez předchozího písemného souhlasu autora.
  Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

  Fotograf není oprávněn zveřejňovat ani jinak užívat fotografie bez souhlasu klienta.

  Tyto obchodní podmínky jsou platné od 1. ledna 2016. V případě nejasností mě, prosím, kontaktujte.

  Osobní údaje (jméno, e-mail, telefonní číslo), které mi budou poskytnuty pro plnění smluvního vztahu, budu zpracovávat po následujících 10 let ve smyslu zákona č.101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů.